Zadzwoń:   Telefon+48 608 305 527

Napisz:  Mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sukcesy polskich żeglarzy w Kieler Woche

Sukcesy polskich żeglarzy w Kieler Woche!

Patryk Kosmalski (Chojnicki Klub Żeglarski) i Tomasz Lewandowski (Olsztyński Klub Żeglarski) po raz drugi z rzędu wygrywają regaty Kieler Woche w klasie 420! Tuż za nimi, na drugim miejscu uplasowała się załoga Zosia Korsak i Karolina Cendrowska (MOS Dwójka Zegrze). W pierwszej dziesiątce regaty ukończyły też załogi Agnieszka Pawłowska (Chojnicki Klub Żeglarski) i Dominika Ołowiak (Olsztyński Klub Żeglarski) zajmując 9 miejsce oraz Ludwik Grzelak i Marcel Montrymowicz (Olsztyński Klub Żeglarski) - 10 miejsce. Na starcie stanęło 83 zawodników z Niemiec, z Francji, z Czech i z Polski. Rozegrano 11 wyścigów.

W Kieler Woche startowały także nasze reprezentantki w klasie Laser Radial. Agata Barwińska Sailing (MOS Iława) w klasyfikacji Open (kobiety i mężczyźni) była 15, Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) uplasowała się na 23 pozycji.

Jutro rywalizację w Kieler Woche rozpoczynają kolejne klasy. Na starcie pojawią się Polacy, m.in. w klasach 49er, 49erFX, Nacra 17, 29er, Finn, Laser Standard.