Zadzwoń:   Telefon+48 608 305 527

O klubie

JUNGA Olsztyński Klub Żeglarski powstał we wrześniu 2013 roku. Obecnie intensywnie szkolimy dzieci i młodzież w kl. Optimist  (3 sekcje);  kl. Open Skiff;  kl. Windsurfing ;kl. L equipe ;kl. 420; kl. 470;  kl 29er; kl. 49er; kl. Delphia 16 oraz w żeglarstwie lodowym kl. Ice Opti i kl. DN.

Nasze cele:

• stworzenie nowoczesnego klubu skoncentrowanego na propagowaniu jachtingu wśród dzieci i młodzieży z Olsztyna, z zachowaniem najwyższych standardów profesjonalizmu i bezpieczeństwa zawodników
  • stałe podnoszenie poziomu wyszkolenia sportowego dzieci i młodzieży oraz stwarzanie okazji do sprawdzania swoich umiejętności poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej na wszystkich poziomach
  • organizacja atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego, który jednocześnie kształtuje sprawność fizyczną, charakter i umiejętności przydatne w ciągu życia

Łódka

Aktualny zakres działalności Klubu

• Szkółka żeglarska – całoroczne szkolenie żeglarskie dzieci
  • Szkolenie sportowe – całoroczne szkolenie regatowe i bojerowe – 10 sekcji regatowych
  • Szkolenie wakacyjne – półkolonie żeglarskie – ok. 500 dzieci przeszkolonych w zakresie podstawowych umiejętności żeglarskich
  • Obozy wakacyjne  – ok. 200
  • Organizacja regat
  • Konsultacje regatowe (coaching – szkolenie zawodników na zaawansowanym poziomie regatowym)